Товариство Данте Аліґ’єрі

Італійське національне товариство Данте Аліґ’єрі – це  головна і найстаріша організація Італії в галузі розповсюдження італійської мови та культури за кордоном, заснована Указом Короля Італії у 1889 р. Виконуючи надзвичайно важливу місію для Італії, Товариство невипадково було названо на честь видатного поета, мислителя, провісника епохи Відродження і родоначальника італійської мови Данте Аліґ’єрі (1265-1321). Ініціатором створення Товариства був видатний італійський поет, лауреат Нобелівської премії з літератури Джозуе Кардуччі (1835-1907).
Товариство Данте Аліґ’єрі фінансується Міністерством закордонних справ  Італії та тісно співпрацює з Посольствами Італійської Республіки за кордоном у галузі освіти та культури. 
Головний офіс організації знаходиться в місті Рим, у Палаццо Фіренце.  Президент  Товариства Данте Аліґ’єрі – Андреа Ріккарді. Віце-Президентами Товариства є видатні громадські діячі та вчені, серед яких – Уповноважений  Уряду Італії з питань офіційних святкувань 150-річчя Об’єднання Італії  П.Пелуффо, Державний секретар Уряду Італії  Дж.Летта, видатний вчений-лінгвіст, академік  Л.Серіанні.

Головний офіс Товариства Данте Аліґ'єрі, Палаццо Фіренце, м.Рим

Товариство Данте Аліґ’єрі засновує та підтримує школи, бібліотеки, курси італійської мови та культури, видає книги і часописи, проводить конференції, різноманітні культурно-мистецькі заходи, присуджує премії та стипендії.
Згідно конвенції  № 1903 від 4 листопада 1993 року між Міністерством закордонних справ Італії та Товариством Данте Аліґ’єрі, останнє було уповноважено проводити сертифікацію PLIDA (Progetto Lingua Italiana Dante Alighieri), що засвідчує знання італійської мови як іноземної. Сертифікація PLIDA проводиться під науковим керівництвом  Римського університету «La Sapienza» та визнається Міністерством закордонних справ Італії, Міністерством праці та соціальної політики Італії, Міністерством внутрішніх справ Італії, а також Міністерством освіти Італії. Відповідаючи стандартам, встановленим  Радою Європи (Quadro Comune Europeo di Riferimento per le lingue), сертифікат PLIDA  є документом, що звільняє від здачі обов’язкового вступного іспиту з італійської мови при вступі до університетів та інших освітніх закладів Італії, а також від іспитів з італійської мови  для отримання довгострокової посвідки на проживання.

Сертифікат PLIDA

На сьогодні Товариство «Данте» нараховує  510 представництв, що здійснюють свою діяльність в Італії та у понад 60 країнах світу, із головним офісом у м. Рим. 
У 2005 р. за свою визначну міжнародну діяльність Товариство Данте Аліґ’єрі  було нагороджено  престижною Міжнародною премією принца Астурії разом із Гете-Інститутом, Альянс Франсез, Інститутом Сервантеса та Британською Радою.
У травні 2004 та 2009 р. З офіційним візитом Україну відвідав Генеральний секретар «Данте Аліґ’єрі» д-р Алессандро Мазі, який відзначив високий рівень діяльності Київського представництва.

Офіційний візит Генерального секретаря Товариства д-ра А.Мазі в Україну (2009 р.)

Київське представництво Товариства Данте Аліґ’єрі має понад 20 років досвіду роботи та плідно співпрацює з провідними українськими інституціями в галузі освіти, науки та культури, роблячи вагомий внесок у розвиток двостороннього культурного співробітництва і розширюючи коло  поціновувачів італійської мови та культури в Україні. 
Президент Італії Джорджо Наполітано  Указом від 24.06.2009 р. нагородив Голову Київського представництва Товариства Данте Аліґ’єрі проф. Світлану Мазараті  Державним орденом «Зірка Італії» за вагомий особистий внесок у розповсюдження італійської мови та культури в Україні, зміцнення двосторонніх зв’язків у галузі культури, освіти і науки. З нагоди вручення ордену  в Києві було організовано офіційний прийом у резиденції Його Високоповажності  Надзвичайного і Повноважного Посла Італії  в Україні Пьєтро Джованні Доннічі, в якому прийняли участь  представники керівництва Товариства Данте Аліґ’єрі, представники української влади та багато інших поважних діячів України.  Нагороду вручив  Посол Італійської Республіки в Україні.

Представництва Товариства Данте Аліґ”єрі на карті світу

  • Товариство Данте Аліґ'єрі
  • Вивчайте iталiйську разом з нами!
  • Тільки у нас!
  • Наші викладачі
  • Наші студенти
  • Наші партнери
  • Презентація